Старша школа
Старша школа

Шкільне життя

Основним завданням "Вільного ліцею "АСТР" (старша школа) є розвиток потенційно нового Вільного громадянина Світу, який вміє спрямовувати свої знання та свій талант на гуманні та духовні дії.

Основним принципом старшої школи є принцип "ЗНАННЯ - ДІЇ"!

Весь навчальний матеріал учні не просто отримують у формі заучування параграфів  з підручників, а переживають на практиці,  вчаться аналізувати,  робити власні висновки, розібратися до суті і, в результаті, грамотно використовувати свої знання власного життя.

10 основних плюсів навчання у "вільному ліцеї":

1. Ніхто нікого не змушує вчитися і батьки не можуть перевірити щоденник, бо його ми не маємо!

2. Планування та розклад уроків складається з урахуванням індивідуального підходу до кожного ліцеїста, саме тому у класі не більше 10 осіб! Крім цього найціннішим під час навчання ми вважаємо здоров'я, тому в ліцеї все продумано до дрібниць: харчування, відпочинок і, звичайно, розклад, який не повинен шкодити здоров'ю дитини!

3. В ліцеї діє 100-бальна система оцінювання, де враховуються не лише знання, а й культура поведінки, самостійність та неординарність.

4. У кожного є шанс вчитися так, щоб зрештою отримати стипендію, або вчитися взагалі  безкоштовно!

5. Успіх "Вільного ліцею" не в тому, що кожен ліцеїст легко і на хорошому рівні (враховуючи свої індивідуальні здібності та талант) здає Зовнішнє незалежне тестування після закінчення школи, а в тому, що, закінчивши школу "АСТР", він опановує таку завзятість, яка допомагає  подолає всі труднощі,   знає на що здатний, вірить у себе і вміє  вчитися; він дивиться на життя сміливо і відкрито, домагається поставленої перед собою мети і не почувається марним на цій планеті!

6. Кожен клас і все, що відбувається протягом дня - це ціле життя на маленькій і улюбленій планеті, де немає принижень, де оцінку та дружбу не купиш за гроші, де кожен дорівнює і вільний!

7. Вчитель - це не просто професійний фахівець, а людина, з якою хочеться поділитися найпотаємнішою, яка тебе почує і зрозуміє, дасть пораду і разом з тобою буде теж вчитися!

8. Уроки - це не нудьга, а подорож з минулого в сьогодення, це постійний експеримент, чи дослідження, це радість спілкування та успіх!

9. Підручники створюємо самі, своїми руками, завдяки чому знання набуваються якось непомітно.

10. Навчальний процес триватиме цілий день (з 8.45 до 16.30), але як пролітає день ми й не помічаємо! Чому? Тому що ми не тільки сидимо за партами, вивчаючи математичні формули та завдання з фізики, а й щодня займаємося спортом, танцями, театральним мистецтвом, граємо на гітарах і флейтах і, навіть якщо немає голосу, все одно співаємо.  Ми пишемо та захищаємо проекти іноземними мовами і вічно сперечаємося про те, яка мова краща: англійська, французька, або німецька!  Ми з цікавістю   вивчаємо історію релігій та філософію, а також антропологію, астрономію та проективну геометрію. Ми із задоволенням, повірте нам, перемикаємося від інтелектуальних занять до творчих занять і створюємо ляльки - маріонетки для лялькового театру, терпляче вирізаємо з дерева іграшки для малюків дитячого садка.  А раз на рік, ми, зібравшись духом, самостійно стаємо на місце вчителів  у початковій школі і викладаємо уроки;  або ж кидаємо все і  ідемо в гори, не забуваючи взяти з собою наших улюблених вчителів, тому що навіть там, у горах, ми теж продовжуємо вчитися, але тільки  в екстремальних умовах.

Нам потрібне яскраве, різноманітне життя, а не нудне, вузьке, протоптане всіма раніше, доріжка у світ знань. Ми хочемо мати право вибору, а для цього нам потрібно випробувати багато і побачити весь багатогранний світ, з його сучасними досягненнями та екологічними проблемами. І тільки досліджуючи його, ми зрозуміємо, на що здатні і як стати тими, хто зможе зберегти все те прекрасне, що є на нашій планеті. Адже саме для цього ми прийшли сьогодні у цей світ та обрали саме школу "АСТР"! А ви?