Старша школа
Про нас
Старша школа

Ласкаво просимо


СТАРША ШКОЛА ВІЛЬНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЛІЦЕЙ

«Я не хочу, щоб ходіння до школи заважало моїй освіті»

Марк Твен

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Ми звикли до думки, що державна школа – це політичний організм, звідки учні мають вийти з однаковими думками, з однаковими поглядами. Освіта почала розглядатися, як «вкладання державного капіталу, що сприяє подальшому розвитку економічного життя суспільства». Саме тому в нашій країні для визначення рівня освіти існує "державний стандарт", який перевіряється за допомогою іспитів (тестування) через порівняльні оцінки після закінчення школи.

Однак сучасні батьки повинні розуміти, що вміла здача підсумкових тестів«raquo; після закінчення школи – це далеко не найважливіший показник «сильного» процесу навчання.

У підборі старшої школи або ліцею для підлітків найактуальнішим питанням є здатність навчального закладу не тільки відкрити та виростити індивідуальність кожного учня та його здібності, а й зуміти не заглушити та не вбити той імпульс пізнання та творення, який був так наочний у початковій школі. Як ніколи, сьогодні важливо, щоб до кінця навчання в середній школі, юнаки та дівчата навчилися усвідомлювати себе та застосовувати свої знання відповідно до своїх намірів, ґрунтуючись на самостійному мисленні, на внутрішній свободі.

Саме такий підхід до виховання та навчання дітей є ключовим в «Вільному гуманітарному ліцеї» (9 -12 класи «Вільної школи «АСТР»).

Нічого не є у старшій школі випадковим, і кожен момент у навчанні будується не з урахуванням обов'язкової державної програми, а з урахуванням індивідуальних здібностей дитини, необхідності знань для її майбутньої практичної діяльності.

Вільна школа «АСТР» – це мікрокосм культур людства, де кожна дитина – окремо взята цивілізація, неповторна зірка, першопрохідник та герой.

Тут попри все зароджується нова людина «в ролі самої людини» - високоорганізованого, який знає свою історію, шанує традиції свого народу, вміє замислитися, володіти своєю волею, своїми прагненнями і любити світ, в якому він має жити і врятувати!

На що варто звернути увагу батькам, які зацікавилися нашим Вільним Гуманітарним ліцеєм для свого непередбачуваного, не такого, як усі, тінейджера?

«Геній – людина, яка зуміла зберегти в собі дитину» - говорили давні мудреці. Що це означає?

Це означає, що основним завданням нашої школи є збереження в кожній людині дитини, незалежно від віку. Головним, на що варто звернути увагу батькам, які підбирають старшу школу для підлітка, є те, наскільки в школі викладачі вміють зберегти той унікальний дитячий дитячий дитячий день. інтерес пізнання в кожному учні якомога довше, тому що «дорослішання» з погляду психології вбиває людину не лише зовні, фізично, а й внутрішньо, духовно, як творчу особистість.

Це означає, що основним завданням нашої школи є збереження у кожній людині дитини незалежно від віку. Головним, на що варто звернути увагу батькам, які підбирають старшу школу для підлітка, є те, наскільки в школі викладачі вміють зберегти той унікальний дитячий дитячий дитячий день. інтерес пізнання в кожному учні якомога довше, тому що «дорослішання» з погляду психології вбиває людину як зовні, фізично, а й внутрішньо, духовно, як творчу особистість. У зв'язку з цим у нашій старшій школі на чолі не стоїть питання про "виконання держстандарту", а ставиться завдання, спираючись на інтерес і свободу кожного учня, - дати освіту, яка буде ширшою і глибшою, ніж передбачає державний стандарт. Саме тому весь процес навчання будується «епохальними блоками», що дозволяють «завантажити» учня в дослідницьку діяльність, зробити його першовідкривачем, або сміливим експериментатором, що вміє спостерігати, помилятися і вільно мислити, а в результаті висловлювати своє власне судження, яке формує усвідомлене ставлення до світу та власного життя. Це цікаво! Розклад у випускному класі складається індивідуально для кожного учня з урахуванням його здібностей та вибору майбутньої професії.

Девіз кожного вчителя, який працює в школі «АСТР» - це «вчити без примусу та вміти надавати дитині свободу!»

У нашому ліцеї працює не просто високопрофесійний колектив педагогів-новаторів, закоханих у свою справу, а колектив життєрадісних та духовно підкованих вчителів, що йдуть у ногу з часом. Основним принципом роботи кожного фахівця є формування власного ясного погляду світ кожного учня. Наші спеціалісти вміють викладати так, щоб центром в уроці був не вчитель, який нагадує довідник і говорить лише "строго по суті", а сам навчальний предмет як частина дивовижного світу, з яким учні хочуть спілкуватися самостійно!

Мы говорим по-русски! Преподавание ведется на русском языке, но параллельно погружено изучается и украинский язык.

Это любопытно и это правда! Наши выпускники отлично справляются со всеми выпускными тестами на украинском языке!

Уметь сегодня говорить на разных языках – это не желание и не прихоть, это необходимость! Ведь язык – это душа народа! И только тот, кто умеет говорить на чужом языке, способен познать душу разных народностей и стать миротворцем!

В лицее для всех учащихся английский язык также обязателен, как и русский! Кроме английского, у учащихся есть возможность изучать на выбор второй иностранный язык: французский, испанский, немецкий.

Якщо ви не вмієте довіряти своїй дитині, тоді ця школа не для вас.

Адже одним із важливих принципів роботи нашої старшої школи є довіра. Довіра та ще раз довіра!

У нас ніхто нікого не змушує вчитися. Це справа кожного! Кожен усвідомлено відвідує школу, із задоволенням навчається, бо це цікаво, бо це потрібне; кожен самостійно досягає успіху і не потребує контролю з боку батьків. Тут усі один одному довіряють та допомагають! Батьки, як і вчителі, мають стати союзниками, а не контролерами!

Замість каральної оцінки…

У Ліцеї авторська 100-бальна система оцінюючи, яка дозволяє оцінити кожного учня не лише за знання, а й за активність, працьовитість, культуру поведінки. Крім цього, кожен семестр спеціалісти готують розгорнуті «характеристики–звіти» про виконану спільну роботу за весь період навчання, пишуть вірші, присвячені подвигам учнів. У своїх характеристиках вчителі старших класів звертаються до дітей, а не до батьків, тому що це спільне підбиття підсумків, це «потаємний» розмова з підлітком про те, що йому вийшло, що не виходить зовсім, і як надалі це можна виправити.

Приймаючи участь у «РЕЙТИНГУ УСПІХУ В НАВЧАННІ», кожен може досягти найвищих результатів, отримати звання «Кращий учень року» і тим самим надалі навчатися безкоштовно. І це під силу кожному!

Чи знаєте ви про те, що в нашій школі діє одна з найцікавіших систем, що дозволяють готувати молодих підприємців та лідерів під час навчання?

Всі учні старшої школи, як і всі вчителі, постійно беруть участь у креативній діловій бізнес-грі «Всі у твоїх руках».

Ця «гра» дозволяє не тільки весело вивчити свої права та обов'язки як громадянина, зрозуміти, як досягти в майбутньому успіху у своїй професійній діяльності, а й дає можливість протягом навчання у школі заробити стипендію для подальшої освіти чи створення власного бізнесу (свій власний капітал, який видається за закінченню школи).

Скуку та самотність залишаємо за порогом школи!

Школа – це не лише навчання! Наші ліцеїсти кажуть: «Сумкувати нам ніколи!» І це правда, бо щодня у школі насичений важливими подіями та відкриттями. Тут кожен має можливість проявити себе та допомогти іншим.

Завдяки нашій Театральній студії «ОЛЕАНДР», яку ведуть талановиті артисти Одеських театрів, кожен ліцеїст має можливість брати участь в унікальних театральних проектах. Вміти перевтілитися, співати, гарно говорити та танцювати, та просто сміливо вийти на сцену перед масою народу – ndash; хіба це не чудово?

Мало хто не чув в Одесі про спектаклі, які ставляться у школі «АСТР» до Нового року, Різдва або до дня народження школи у травні. Вони беруть участь і учні школи, і батьки учнів, і вчителі, і артисти театру, і навіть випускники

минулих років! ТЕАТР – це наше диво, те, без чого школа не може існувати, тому що кожна вистава – це чари, «доктор» від багатьох хвороб.

«Немає краще і важливіше уроку в школі, ніж театральна постановка! Ми можемо довго говорити про те, якою має бути сьогодні молода людина, а можна просто дати їй роль і відправити не сцену. І це може стати кращим моментом у його вихованні!» - каже наш керівник, директор школи, кандидат психологічних наук Ольга Русланівна Боделан.

Школа не має меж, як і навчальний процес!

Нам тісно у стінах школи, тому ми постійно перебуваємо в русі! Та й хіба можна дізнатися щось про світ тільки з підручників та фільмів? Щороку наші учні вирушають у подорож різними куточками світу. Ми неодноразово підкорювали найвищі гори Криму та українських Карпат.

Наши приоритеты: здоровье и красота.

Саме тому у старшій школі велика увага приділяється спорту, музиці та художньому ремеслу. Діти щодня займаються спортом, бальними танцями, рецитацією та евритмією.

НЕймовірно, але це так!

Кожен ліцеїст обов'язково грає на флейті, на гітарі, фортепіано, і всі без примусу співають у хорі.

Найцікавішими та кориснішими з точки зору самих дітей вважаються уроки живопису, скульптури, різьблення по дереву та каменю, ткацтво та майстерня ляльок – маріонеток».

Залишатися завжди здоровими, вірити в себе, бути працьовитою і творчою особистістю, з любов'ю братися за будь-яку справу заради інших і доводячи самому собі, що на твоєму шляху немає перешкод, які ти не подолав би – ось ті якості, якими в підсумку має мати кожен випускник «Вільної школи «АСТР»!